VLetenky

Ženeva s Easy Jet za 61 EUR

Montreux Riviera
Kúzelná oblasť Montreux Riviera na brehu Ženevského jazera (foto: Kosala Bandara/Flickr)

Do famóznej švajčiarskej Ženevy (alebo súčasne aj do susedného Francúzska do znamenitých Savojských Álp) sa máte príležitosť vydať s leteckou spoločnosťou Easy Jet (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do excelentnej švajčiarskej Ženevy kúpite za 18800 HUF (alebo v prepočte asi 61 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Uvedená suma platí vrátane administratívneho poplatku za platbu kartou (do celkovej ceny letenky sa započítava iba raz bez ohľadu na počet segmentov či cestujúcich). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu februára 2015.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 10. februára a návrat zo švajčiarskej Ženevy (GVA) dňa 17. februára 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ženeva za 18800 HUF (10.02.-17.02.2015)

Ženeva a širšie okolie

Ženeva

Príťažlivá Ženeva sa rozkladá na brehoch prekrásneho Ženevského jazera, doslova len niekoľko kilometrov od hraníc s Francúzskom, kde nájdete aj ekonomicky dostupnejšie ubytovanie (aj samotné ženevské medzinárodné letisko má dve zóny – švajčiarsku a francúzsku). V tomto neuveriteľne pôvabnom kúte Švajčiarska neobíďte návštevu čarovného kúpeľného mesta Montreux, situovaného na druhom konci Ženevského jazera v rovnomennej oblasti Montreux Riviera. Čaká Vás tu takisto niekoľko veľmi atraktívnych horských železničiek, lanových dráh, ale aj impozantný hrad v Chillon (ktorý poslúžil aj ako literárna predloha niekoľkým svetovým autorom).

Francúzske Savojské Alpy

Svojou krásou však nezaostáva susedná francúzska časť euroregiónu, ktorá sa dá veľmi všeobecne označiť ako Savojské Alpy. V tejto mimoriadne malebnej oblasti sú položené preslávené turistické strediská ako Albertville, Val-d’Isère (1785 m) či Chamonix (995 m). Posledne spomínaná lokalita Vás očakáva pod najvyšším vrchom Európy Mont Blanc (4810 m). Skúste aj fascinujúce “Savojské Benátky” – očarujúce mesto Annecy (sídlo departmentu Haute-Savoie), ktoré sa rozprestiera okolo magickej spleti riečok a vodných kanálov (vytekajúcich z okúzľujúceho jazera Lac d’Annecy).

0

Add a Comment