Prečo VLetenky?

VLetenky sú akronymom pre „Vaše letenky“, ale samotných významov môže byť podstatne viac…

Webstránka vznikla z dôvodu poskytnúť dobrodružnejšie ladeným cestovateľom alternatívu za rozumnú cenu v podobe zaujímavých (alebo trochu netradičnejších) destinácií a itinerárov – s odletmi z letísk v rámci celej Európy v období, keď je možné vďaka nízkonákladovým leteckým spoločnostiam (a aj železničným a autobusovým dopravcom, ktorí sa im snažia konkurovať), presúvať naprieč nielen naším kontinentom častokrát za symbolické sumy.

Skrátka VLetenky je portál pre (najmä lietajúcich) cestovateľov, ktorí chcú cestovať trochu ináč, za zaujímavú cenu a na samotnej ceste toho vidieť a zažiť čo najviac v duchu známeho hesla „Veľa muziky za málo peňazí“.

Ináč povedané, trošku exotickejší itinerár nemusí nevyhnutne znamenať cestu, ktorá je finančne nákladná.

VLetenky

Prevádzkovateľ webportálu Vletenky patrí k vášnivým (nielen leteckým) cestovateľom, ktorý absolvoval zatiaľ (krátkodobé i dlhodobé) cesty do 34 krajín na šiestich kontinentoch (Severná Amerika, Európa, Ázia, Južná Amerika, Afrika, Austrália a Oceánia). Medzi jeho najobľúbenejšie miesta na našej zemeguli patrí austrálske Sydney, Narvik v severnom Nórsku (viac ako 200 km za polárnym kruhom) a brazílske Rio de Janeiro.


Sydney od Taronga Zoo, Austrália

Krabi po západe Slnka, Thajsko

New York z Empire State Building, USA

Okolie Narviku z Fagernessfjellet, Nórsko

Káhira z jedného z minaretov, Egypt

Rio de Janeiro – Ipanema, Brazília