VLetenky

Máte tipy na letenky?

V tomto priestore máte možnosť podeliť sa s Vašimi tipmi na (najmä cenovo) zaujímavé letenky a itineráre do akýchkoľvek destinácií.

Takto určite inšpirujete aj ostatných cestovateľov a zároveň im tiež pomôžete s neľahkým rozhodovaním, kam a kedy vyraziť, na akú dlhú dobu a za akú cenu…

Našťastie už aj v našich končinách pôsobí veľká skupina cestovateľov, ktorí už navštívili veľa „okukaných“ miest na všetkých kontinentoch, ale hľadajú stále nové cestovateľské výzvy a trošku netypickejšie ciele ciest v duchu „Off-The-Beaten-Track“.

Nezáleží na tom, či sa jedná o „páreurovky“ v rámci Európy, medzikontinentálny let z Madridu do Južnej Ameriky s návratom do Londýna alebo Island Hopping v Oceánii (napr. Mikronézia).
Čím „exotickejší“ itinerár, tým lepšie!

Vítane sú odlety z najväčších európskych letísk (aj s kombinovaním miesta odletu a príletu), keďže rozhodujúcim kritériom zostáva cena letenky vzhľadom na zaujímavosť destinácie (a po Európe je možné sa letecky presúvať za niekoľko €).

No a samozrejme môžete uvádzať aj last minute letenky (charterových spoločností) s odletom „zajtra večer“ z Nemecka a ďalších krajín.

Nezabudnite spomenúť aj webstránky, na ktorých je možné letenky rezervovať.

Vaše tipy môžete písať do komentárov podobným spôsobom, ako ukazuje príklad v prvom príspevku.

5

Comments

 1. Admin  24 marca, 2012

  Príklad Vášho tipu na letenky

  Mníchov (MUC) – Maledivy (MLE), 27.03.-03.04., 200 € rtn na opodo.de s Air Berlin (AB)

 2. Tibor  23 júla, 2013

  Nie je to nejaká extra cena, ale na trasách PRG – BKK – PRG a BUD – BKK – BUD má v sezóne (začiatok budúceho roka) dobré ceny Turkish Airlines. Z Prahy je to cca 545 euro, z Budapešti cca 560 euro. Dostupnosť celkom dobrá. Príde mi to dobrá cena s dobrou leteckou spolčonsťou do Bangkoku na hlavnú sezónu. Je možné prerušiť cestu v Istambule za 50 euro naviac, keby sa tam niekto chcel zastaviť. Bookovať sa dá na viacerých stránkach, aj slovenských a českých.

  • Admin  24 júla, 2013

   Vďaka 🙂

   len doplním – posledných pár dní z najväčších leteckých prístavov v našom regióne (VIE/BUD/PRG) do thajského Bangkoku (BKK) v priebehu hlavnej sezóny (a prakticky počas celého zimného letového poriadku) bude naozaj najvýhodnejšia letecká spoločnosť Turkish Airlines s najnižšími cenami pri odlete zo všetkých troch spomínaných letísk, t.j. z Prahy (PRG), z Budapešti (BUD), prípadne z Viedne (VIE) o cca 30 EUR viac (ako z Budapešti) – pri vcelku dobrom pomere cena/kvalita. Obvykle sú cenovo najdostupnejší EgyptAir, Aeroflot či Finnair (sem tam ČSA Czech Airlines, výnimočne priame lety Eva Air a samozrejme Air Berlin/Etihad Airways s prestupmi).

   Lety sú k dispozícii aj s odletmi (z Budapešti) v pomerne atraktívnom období „zimných sviatkov“ medzi Vianocami a Novým rokom. Osobne sa mi celkom pozdáva termín 29.12.2012.-13.01.2013 so Silvestrom v Bangkoku s možnosťou dvoch nocľahov zdarma v tureckom Istanbule (1x v každom smere) z dôvodu nenadväzujúcich letov (ubytovanie v tomto prípade hradí Turkish Airlines/TK ako jedna z posledných dvoch európskych aerolínií). Tým možno tak trochu obísť pravidlo o klasických stop-overoch za 50 EUR v jednom smere podľa tarifných podmienok TK, ktoré spomínate (aj keď „prestávka“ medzi letmi kratšia ako 24 hodín sa neráta ako stop over). Odletové časy dovoľujú pohodlne spoznať jediné svetové veľkomesto ležiace na dvoch kontinentoch).

 3. standy  1 septembra, 2017

  Ahoj,

  letenky z Kosic na Kubu v septembri za 489 euro s LOT a Air Canada. Napr:
  Košice KSC Košice International Airport
  14.9.2017
  Havana HAV
  Jose Marti Intl Arpt
  05:35
  Prestupy: Varšava, Toronto
  Let: 23h 05m
  22:40

  Economy
  Havana HAV
  Jose Marti Intl Arpt
  17.9.2017
  Košice KSC
  Košice International Airport
  07:45
  Prestupy: Toronto, Varšava
  Let: 1d 00h 45m
  14:30

  Economy
  chevrondown

  07:45
  Prestupy: Toronto, Varšava
  Let: 1d 10h 00m
  23:45

  Economy

  489.59 €

  • Admin  2 septembra, 2017

   Dobrý deň,

   vďaka za zaujímavý tip, ktorý stojí za zverejnenie (na hlavnej stránke webu)…