VLetenky

Ženeva s Easy Jet od 68 EUR

Mont Blanc
Fantastické Savojské Alpy v oblasti “Strechy Európy” Mont Blanc (foto: Jrm Llvr/Flickr/CC BY 2.0)

Do znamenitej švajčiarskej Ženevy (i do susedného Francúzska do famóznych Savojských Álp) sa máte šancu vybrať nielen za lyžovaním s leteckou spoločnosťou Easy Jet (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do švajčiarskej Ženevy sa dajú kúpiť za 68 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Uvedená suma platí vrátane administratívneho poplatku za platbu kartou (do celkovej ceny letenky sa započítava len raz bez ohľadu na počet segmentov či cestujúcich).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 23. februára a návrat zo švajčiarskej Ženevy (GVA) dňa 2. marca 2015.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov bude k dispozícii za relatívne neveľký príplatok v približne podobnom časovom období (t.j. na konci zimy).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ženeva za 68 EUR (23.02.-02.03.2015)

Ženeva a širšie okolie

Ženeva

Pôvabná Ženeva sa rozprestiera na brehoch nádherného Ženevského jazera, doslova iba niekoľko kilometrov od hraníc s Francúzskom, kde nájdete i ekonomicky dostupnejšie ubytovanie (aj samotné ženevské medzinárodné letisko má dve zóny – švajčiarsku a francúzsku). V tomto neskutočne príťažlivom kúte Švajčiarska nevynechajte návštevu kúzelného kúpeľného mesta Montreux, položeného na druhom konci Ženevského jazera v rovnomennej oblasti Montreux Riviera. Očakáva Vás tu taktiež niekoľko veľmi pútavých horských železničiek, lanových dráh, ale aj majestátnych hrad v Chillon (ktorý poslúžil aj ako literárna predloha niekoľkým svetovým autorom).

Francúzske Savojské Alpy

Svojou krásou však nezaostáva susedná francúzska časť euroregiónu, ktorú možno veľmi všeobecne označiť ako Savojské Alpy. V tejto výnimočne malebnej oblasti sú situované svetoznáme turistické strediská ako Albertville, Val-d’Isère (1785 m) či Chamonix (995 m). Posledne spomínaná lokalita Vás čaká pod najvyšším vrchom Európy Mont Blanc (4810 m) a zo Ženevy bude relatívne ľahko dostupná s nízkonákladovým autobusovým dopravcom EasyBus. Skúste aj fantastické “Savojské Benátky” – očarujúce mesto Annecy (sídlo departmentu Haute-Savoie), ktoré sa rozkladá okolo dramatickej spleti riečok a vodných kanálov (vytekajúcich z očarujúceho jazera Lac d’Annecy).

0