VLetenky

Ženeva s Easy Jet od 60 EUR

Chillon
Grandiózny zámoček Chillon pri Ženevskom jazere (foto: Jrm Llvr/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do famóznej švajčiarskej Ženevy (i do susedného Francúzska do znamenitých Savojských Álp) sa máte príležitosť vypraviť s leteckou spoločnosťou Easy Jet (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do švajčiarskej Ženevy sa predávajú za 60 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Uvedená suma platí vrátane administratívneho poplatku za platbu kartou (do celkovej ceny letenky sa započítava iba raz bez ohľadu na počet segmentov či cestujúcich). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas marca 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 18. marca a návrat zo švajčiarskej Ženevy (GVA) dňa 23. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ženeva za 60 EUR (18.03.-23.03.2015)

Ženeva a širšie okolie

Ženeva

Príťažlivá Ženeva sa rozkladá na brehoch prekrásneho Ženevského jazera, doslova len niekoľko kilometrov od hraníc s Francúzskom, kde nájdete aj ekonomicky dostupnejšie ubytovanie (i samotné ženevské medzinárodné letisko má dve zóny – švajčiarsku a francúzsku). V tomto neuveriteľne pôvabnom kúte Švajčiarska nevynechajte návštevu čarovného kúpeľného mesta Montreux, situovaného na druhom konci Ženevského jazera v rovnomennej oblasti Montreux Riviera. Čaká Vás tu takisto niekoľko nesmierne atraktívnych horských železničiek, lanových dráh, ale i impozantný hrad v Chillon (ktorý poslúžil aj ako literárna predloha niekoľkým svetovým autorom).

Francúzske Savojské Alpy

Svojou krásou však nezaostáva susedná francúzska časť euroregiónu, ktorá sa dá všeobecne označiť ako Savojské Alpy. V tejto mimoriadne malebnej oblasti sú položené preslávené turistické strediská ako Albertville, Val-d’Isère (1785 m) či Chamonix (995 m). Posledne spomínaná lokalita Vás očakáva pod najvyšším vrchom Európy Mont Blanc (4810 m) a zo Ženevy bude pomerne ľahko dostupná s low costovým autobusovým dopravcom EasyBus. Skúste aj fascinujúce “Savojské Benátky” – okúzľujúce mesto Annecy (sídlo departmentu Haute-Savoie), ktoré sa rozprestiera okolo magickej spleti riečok a vodných kanálov (vytekajúcich z okúzľujúceho jazera Lac d’Annecy).

0