VLetenky

Ženeva s Easy Jet od 47 EUR

Chillon
Zámoček Chillon pri Ženevskom jazere (foto: Zacharie Grossen/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Nielen do Ženevy (či do susedného Francúzska do Savojských Álp) sa máte možnosť vybrať aj počas letného obdobia s leteckou spoločnosťou Easy Jet (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do švajčiarskeho mesta Ženeva sa predávajú za 47 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s rozmerom do 56 x 45 x 25 cm a neobmedzeným hmotnostným limitom).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v čase od mája do augusta 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 15. júna a návrat zo švajčiarskej Ženevy (GVA) dňa 19. júna 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ženeva za 47 EUR (15.06.-19.06.2018 / pri dvoch cestujúcich)
Viedeň – Ženeva za 50 EUR (30.07.-17.08.2018 / pri dvoch cestujúcich)

VIE-GVA
Viedeň, Rakúsko – Ženeva, Švajčiarsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ženeva a širšie okolie

Ženeva

Pôvabná Ženeva sa rozprestiera na brehoch nádherného Ženevského jazera, doslova iba niekoľko kilometrov od hraníc s Francúzskom, kde nájdete i ekonomicky dostupnejšie ubytovanie (aj samotné ženevské medzinárodné letisko má dve zóny – švajčiarsku a francúzsku). V tomto neskutočne príťažlivom kúte Švajčiarska nevynechajte návštevu kúzelného kúpeľného mesta Montreux, položeného na druhom konci Ženevského jazera v rovnomennej oblasti Montreux Riviera. Očakáva Vás tu taktiež niekoľko neksutočne atraktívnych horských železničiek, lanových dráh, ale aj majestátny hrad v Chillon (ktorý poslúžil i ako literárna predloha niekoľkým svetovým autorom).

Francúzske Savojské Alpy

Svojou krásou však nezaostáva susedná francúzska časť euroregiónu, ktorú možno globálne označiť ako Savojské Alpy. V tejto výnimočne malebnej oblasti sú situované svetoznáme turistické strediská ako Albertville, Val-d’Isère (1785 m) či Chamonix (995 m). Posledne spomínaná lokalita Vás čaká pod najvyšším vrchom Európy Mont Blanc (4810 m) a zo Ženevy bude relatívne ľahko dostupná s nízkonákladovým autobusovým dopravcom EasyBus. Skúste i fantastické “Savojské Benátky” – očarujúce mesto Annecy (sídlo departmentu Haute-Savoie), ktoré sa rozkladá okolo dramatickej spleti riečok a vodných kanálov (vytekajúcich z očarujúceho jazera Lac d’Annecy).

0