VLetenky

Ženeva s Easy Jet od 40 EUR

Chillon
Zámoček Chillon pri Ženevskom jazere (foto: Zacharie Grossen/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen na “predĺžený víkend” do švajčiarskej Ženevy (či do Savojských Álp) sa možno vypraviť (v adventnom čase) so spoločnosťou Easy Jet (s odletom z Budapešti a z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Ženevy sa dajú kúpiť za 40 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. V cene 49 EUR možno letieť aj z viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s rozmerom do 56x45x25 cm a neobmedzeným hmotnostným limitom). V celkovej cene bude započítaný aj paušálny poplatok za platbu kartou (nedá sa mu vyhnúť, ale nezáleží od počtu segmentov ani cestujúcich).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu sumu nájdete v obmedzenom množstve:
v druhej polovici novembra 2015 pri odlete z Budapešti
od konca novembra do polovice decembra 2015 pri odlete z Viedne

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 17. novembra a návrat zo Ženevy (GVA) dňa 24. novembra 2015 (za 12600 HUF/40 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 26. novembra (štvrtok večer) a návrat zo Ženevy (GVA) dňa 29. novembra 2015 (nedeľa večer – spolu za 49 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ženeva za 12600 HUF (17.11.-24.11.2015)
Viedeň – Ženeva za 49 EUR (26.11.-29.11.2015)

Ženeva a širšie okolie

Ženeva

Výhodná geografická poloha pri švajčiarsko-francúzskej hranici

Pôvabná Ženeva sa rozprestiera na brehoch nádherného Ženevského jazera, doslova iba niekoľko kilometrov od hraníc s Francúzskom. Aj samotné ženevské medzinárodné letisko má dve zóny – švajčiarsku a francúzsku. V susednom Francúzsku (i tesne za hranicou) nájdete i ekonomicky dostupnejšie ubytovanie (v porovnaní so Švajčiarskom).

Úžasné Ženevské jazero i skvelá Montreux Riviera

V tomto nesmierne príťažlivom kúte Švajčiarska nevynechajte návštevu kúzelného kúpeľného mesta Montreux, položeného na druhom konci Ženevského jazera v rovnomennej oblasti Montreux Riviera. Očakáva Vás tu taktiež niekoľko neskutočne pútavých horských železničiek, lanových dráh, ale aj majestátny hrad v Chillon (ktorý poslúžil i ako literárna predloha niekoľkým svetovým autorom).

Francúzske Savojské Alpy

Pod “strechou Európy”

Svojou krásou však nezaostáva susedná francúzska časť euroregiónu, ktorú možno všeobecne označiť ako Savojské Alpy. V tejto výnimočne malebnej oblasti sú situované svetoznáme turistické strediská ako Albertville, Val-d’Isère (1785 m) či Chamonix (995 m). Posledne spomínaná lokalita Vás čaká pod najvyšším vrchom Európy Mont Blanc (4810 m) a zo Ženevy bude relatívne ľahko dostupná s nízkonákladovým autobusovým dopravcom EasyBus (taktiež ako Easy Jet člen skupiny Easy Group).

Fascinujúce Savojské Benátky

Ak však viac ako pešej turistike či lyžovaniu (resp. zimným športom) dávate prednosť skôr pohodovým prechádzkam v príjemných mestečkách, skúste i fantastické Annecy. Toto očarujúce mesto – prezývané aj “Savojské Benátky” (sídlo departmentu Haute-Savoie), upúta nielen svojou geniálnou polohou okolo dramatickej spleti riečok a vodných kanálov (vytekajúcich z očarujúceho jazera Lac d’Annecy).

0