VLetenky

Západná Papua s Qatar Airways od 631 EUR

Raja Ampat
Západná Papua v podobe tropického súostrovia Raja Ampat (foto: blackinkstudio07/Pixabay/CC0)

Na západ indonézskej Papuy sa máte príležitosť vybrať pri využití ponuky leteckej spoločnosti Qatar Airways (Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do provincie Západná Papua (Sorong) v Indonézii sa predávajú za 631 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 03.01.-15.12., min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od novembra 2020 do marca 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 3. februára a návrat z indonézskeho mesta Sorong (SOQ) dňa 17. februára 2021.

Rezervácia letenky:
Praha – Sorong za 631 EUR (03.02.-17.02.2021)

PRG-SOQ

Praha, Česko – Sorong, Indonézia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Papua (Západná Papua)

Indonézia si so susednou krajinou Papua Nová Guinea rozdeľuje druhý najväčší ostrov sveta Nová Guinea, pričom indonézska partia sa obvykle označuje ako provincia Západná Papua (v minulosti známejšia skôr pod názvom Irian Jaya). Z mesta Jayapura na severnom pobreží to nebudete mať relatívne ďaleko ani do Vanimo na opačnej strane hranice (t.j. Papua Nová Guinea).

Zo Sorongu osloví (nielen milovníkov záhadného podmorského sveta) výlet na fenomenálne súostrovie Raja Ampat. Najvyššia hora krajiny a zároveň celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí zrejme k jedným z najnedostupnejších vrcholov planéty (ako východisko na treky v okolí poslúži Timika). Zaujme i Baliem Valley v regióne Wamena.

0