VLetenky

Západná Papua s Qatar Airways od 619 EUR

Raja Ampat
Wayag Archipelago v tropickom súostroví Raja Ampat (foto: Abdulahdwi/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na prehliadku (západu) indonézskej Papuy sa máte príležitosť vypraviť vďaka ponuke spoločnosti Qatar Airways (Oneworld) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do provincie Západná Papua (Sorong) v Indonézii sa dajú kúpiť za 619 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 30.11-14.12.2019. a 09.01.-26.10.2020, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 30. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 8. decembra a návrat z indonézskeho mesta Sorong (SOQ) dňa 18. decembra 2019.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Sorong za 619 EUR (08.12.-18.12.2019)

BUD-SOQ

Budapešť, Maďarsko – Sorong, Indonézia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Papua (Západná Papua)

Indonézia si so susednou krajinou Papua Nová Guinea delí druhý najväčší ostrov sveta Nová Guinea, pričom indonézska partia sa zvyčajne označuje ako provincia Západná Papua (v minulosti známejšia skôr pod názvom Irian Jaya). Z mesta Jayapura na severnom pobreží to nebudete mať príliš ďaleko ani do Vanimo na opačnej strane hranice (t.j. Papua Nová Guinea).

Zo Sorongu poteší (nielen milovníkov záhadného podmorského sveta) výlet na geniálne súostrovie Raja Ampat. Najvyššia hora krajiny a súčasne celej Oceánie, zlovestná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí pravdepodobne k jedným z najnedostupnejších vrcholov zemegule (ako východisko na treky v okolí poslúži Timika). Upúta aj Baliem Valley v regióne Wamena.

0

Add a Comment