VLetenky

Západná Papua s Qatar Airways od 582 EUR

Raja Ampat
Wayag Island v tropickom súostroví Raja Ampat (foto: Rolandandika/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na návštevu (západu) indonézskej Papuy máte príležitosť vyraziť pri využití ponuky spoločnosti Qatar Airways (Oneworld) v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do provincie Západná Papua (Sorong) v Indonézii sa predávajú za 582 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 17. februára do 15. decembra 2021, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 16. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od marca do júna a od augusta do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 30. júna a návrat z indonézskeho mesta Sorong (SOQ) dňa 14. júla 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sorong za 582 EUR (30.06.-14.07.2021)

VIE-SOQ

Viedeň, Rakúsko – Sorong, Indonézia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Papua (Západná Papua)

Indonézia si so susednou krajinou Papua Nová Guinea delí druhý najväčší ostrov sveta Nová Guinea, pričom indonézska partia sa zvyčajne označuje ako provincia Západná Papua (v minulosti známejšia skôr s názvom Irian Jaya). Z mesta Jayapura na severnom pobreží to nebudete mať relatívne ďaleko ani do Vanimo na opačnej strane hranice (t.j. Papua Nová Guinea).

Zo Sorongu osloví (nielen milovníkov záhadného podmorského sveta) výlet na fenomenálne súostrovie Raja Ampat. Najvyššia hora krajiny a zároveň celej Oceánie, zlovestná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí zrejme k jedným z najnedostupnejších vrcholov Zeme (ako východisko na treky v okolí poslúži Timika). Zaujme i Baliem Valley v regióne Wamena.

0