VLetenky

Západná Papua s Qatar Airways od 551 EUR

Raja Ampat
Západná Papua vo forme tropického súostrovia Raja Ampat (foto: wasis wibowo/Pixabay/CC0)

Na západ indonézskej Papuy sa máte príležitosť vypraviť vďaka ponuke spoločnosti Qatar Airways (Oneworld) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do provincie Západná Papua (Sorong) v Indonézii kúpite za 551 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 30.04.-14.12.2020 a 09.01.-31.03.2021, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do marca 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 9. novembra a návrat z indonézskeho mesta Sorong (SOQ) dňa 23. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Sorong za 551 EUR (09.11.-23.11.2020)

BUD-SOQ

Budapešť, Maďarsko – Sorong, Indonézia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Papua (Západná Papua)

Indonézia si so susednou krajinou Papua Nová Guinea delí druhý najväčší ostrov sveta Nová Guinea, pričom indonézska partia sa obyčajne označuje ako provincia Západná Papua (v minulosti známejšia skôr pod názvom Irian Jaya). Z mesta Jayapura na severnom pobreží to nebudete mať pomerne ďaleko ani do Vanimo na opačnej strane hranice (t.j. Papua Nová Guinea).

Zo Sorongu poteší (nielen milovníkov záhadného podmorského sveta) výlet na geniálne súostrovie Raja Ampat. Najvyššia hora krajiny a súčasne celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí pravdepodobne k jedným z najnedostupnejších vrcholov zemegule (ako východisko na treky v okolí poslúži Timika). Upúta aj Baliem Valley v regióne Wamena.

0