VLetenky

Západná Austrália s LOT Polish Airlines od 678 EUR

Rottnest Island
Fotogenický Rottnest Island v neveľkej vzdialenosti od Perthu (foto: Jan Le Mann/Pixabay/CC0)

Na prehliadku (nielen) Západnej Austrálie máte šancu využiť tarif leteckej spoločnosti LOT Polish Airlines zo Star Alliance v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do západoaustrálskej metropoly Perth kúpite za 678 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Západnej Austrálie nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 19. marca a návrat z austrálskeho Perthu (PER) dňa 2. apríla 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Perth za 678 EUR (19.03.-02.04.2019)

PRG-PER
Praha, Česká republika – Perth, Austrália (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie rastúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), Vás čaká pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. I keď samotný Perth sa určite zaraďuje medzi atraktívne mestá, nemenej pútavé nebudú ani rozličné ďalšie lokality v podstate po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, položenom v Indickom oceáne, zhruba 20 km na západ od pobrežia, resp. “perthskej” aglomerácie.

Geniálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po viac ako 150 km cesty z Perthu na sever natrafíte na Namburg National Park s mysterióznymi vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km na sever od metropoly Západnej Austrálie sa rozprestiera ďalší úžasný národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (blízko rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V lákavom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte možnosť si zaplávať o pár stoviek kilometrov na sever – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Neskutočne fotogenické pláže a dramatické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara naďabíte na okúzľujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, istotne očarí svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte aj počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si dožičte v pieskovcovom Purnululu N.P. v Kimberley.

0