VLetenky

Západná Austrália s KLM od 814 EUR

Perth
Mestečko Busselton na juhozápade Western Australia (foto: Amanda Slater/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na cestu do Západnej Austrálie máte príležitosť využiť lákavý tarif holandskej aerolínie KLM z leteckej aliancie Sky Team v spolupráci s partnerskými spoločnosťami (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do pulzujúcej západoaustrálskej metropoly Perth sú v predaji za 814 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 24. júna 2015 do 29. februára 2016 (s ukončením ciest do 20.03.2016), min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 9. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v dobe od začiatku septembra 2015 do konca februára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Západnej Austrálie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra a návrat zo austrálskeho Perthu (PER) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Perth za 814 EUR (04.11.-18.11.2015)
Budapešť – Perth za 834 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Perth za 840 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Perth za 859 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Perth za 23581 CZK (rezervácia v ČJ)

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie sa rozvíjajúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), Vás čaká pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. I keď samotný Perth sa určite zaraďuje medzi pútavé mestá, nemenej atraktívne budú rozličné iné lokality v podstate po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, položenom v Indickom oceáne, zhruba 20 km západne od pobrežia, resp. širšej “perthskej” aglomerácie.

Geniálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po viav ako 150 km cesty z Perthu na sever naďabíte na Namburg National Park s mysterióznymi vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km na sever od metropoly Západnej Austrálie sa rozprestiera ďalší skvelý národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V obdivuhodnom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte možnosť si zaplávať o pár stoviek kilometrov na sever – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Nesmierne fotogenické pláže a dramatické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara natrafíte na okúzľujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, istotne očarí svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte aj počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si dožičte v pieskovcovom Purnululu N.P. v Kimberley.

0