VLetenky

Západná Austrália s KLM od 782 EUR

Perth
City Business District (CBD) v západoaustrálskom Perthe (foto: JJ Harrison/Wikimedia Commons)

Nielen cestovatelia spoza rieky Moravy majú príležitosť využiť na cesty do Západnej Austrálie zaujímavý tarif holandskej aerolínie KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnermi).

Spiatočné letenky do pulzujúcej západoaustrálskej metropoly Perth sú v predaji za 782 EUR s odletom z nemeckého Lipska. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 18. decembra 2014 a od 6. januára do 31. mája 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 11. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v období od novembra 2014 do mája 2015 (s výnimkou spomínaného blackoutu počas “zimných sviatkov”).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie môže byť odlet z Lipska (LEJ) dňa 1. decembra a návrat zo západoaustrálskeho Perthu (PER) dňa 15. decembra 2014.

Rezervácia letenky:
Lipsko – Perth za 782 EUR (01.12.-15.12.2014)
Lipsko – Perth za 784 EUR (rezervácia v NJ)
Lipsko – Perth za 801 EUR (rezervácia v SJ)

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie rastúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), nájdete pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. Aj keď samotný Perth sa istotne radí medzi pútavé mestá, nemenej lákavé budú rôzne iné lokality prakticky po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, situovanom v Indickom oceáne, približne 20 km na západ od pobrežia, resp. širšej “perthskej” aglomerácie.

Fenomenálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po vyše 150 km cesty z Perthu na sever natrafíte na Namburg National Park s tajuplnými vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km na sever od metropoly Západnej Austrálie sa rozkladá ďalší úžasný národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V atraktívnom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte možnosť si zaplávať o pár stoviek kilometrov severnejšie – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Neskutočne fotogenické pláže a magické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara natrafíte na očarujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, určite okúzli svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte i počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si dajte v pieskovcovom Purnululu National Park v Kimberley.

0