VLetenky

Západná Austrália s Etihad Airways od 538 EUR

Busselton Jetty
Grandiózne “mestečko” Busselton na juhozápade Western Australia (foto: Holgi/Pixabay/CC0)

Ak by ste radi spojili prehliadku nórskych fjordov s návštevou (Západnej Austrálie), máte šancu využiť zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Etihad Airways v spolupráci s partnermi (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do Perthu kúpite za 538 EUR s odletom z nórskeho Bergenu. Tarifné podmienky určujú odlety v období 03.03.-27.06., 29.07.-14.12. a 31.12.-23.02., min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) v čase od konca marca do začiatku decembra 2015 (s výnimkou spomínaného prázdninového blackoutu).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Bergenu (BGO) dňa 26. apríla a návrat zo západoaustrálskeho Perthu (PER) dňa 10. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Bergen – Perth za 538 EUR (26.04.-10.05.2015)
Bergen – Perth za 566 EUR (rezervácia v NJ)
Bergen – Perth za 576 EUR (rezervácia v SJ)
Bergen – Perth za 15979 CZK (rezervácia v ČJ)

Positioning flights do Nórska

Na letecký prískok do nórskeho Bergenu máte šancu využiť priame linky spoločnosti Wizz Air z Katovíc, alebo spojenia Norwegian Air Shuttle z poľského Krakova či z českej Prahy.

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie sa rozvíjajúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), nájdete pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. I keď samotný Perth sa určite zaraďuje medzi atraktívne mestá, nemenej lákavé budú rozličné iné lokality v podstate po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, položenom v Indickom oceáne, zhruba 20 km západne od pobrežia, resp. širšej “perthskej” aglomerácie.

Geniálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po viac ako 150 km cesty z Perthu na sever naďabíte na Namburg National Park s mysterióznymi vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km severne od metropoly Západnej Austrálie sa rozprestiera ďalší skvelý národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V lákavom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte príležitosť si zaplávať o pár stoviek kilometrov severnejšie – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Neuveriteľne fotogenické pláže a dramatické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara narazíte na okúzľujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, istotne očarí svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte aj počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si dajte v pieskovcovom Purnululu National Park v Kimberley.

0