VLetenky

Západná Austrália s Condor Airlines od 676 EUR

Rottnest Island
Fotogenický Rottnest Island v neveľkej vzdialenosti od Perthu (foto: Abir Anwar/Flickr/CC BY 2.0)

Na prehliadku (nielen) Západnej Austrálie máte možnosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Condor v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do západoaustrálskej metropoly Perth sa predávajú za 676 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas novembra/decembra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Západnej Austrálie môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 27. novembra a návrat z austrálskeho Perthu (PER) dňa 31. decembra 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Perth za 676 EUR (27.11.-31.12.2019 / “Alle Angebote Anzeigen”)

PRG-PER
Praha, Česká republika – Perth, Austrália (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie rastúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), Vás očakáva pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. Aj keď samotný Perth sa istotne radí medzi lákavé mestá, nemenej atraktívne nebudú ani rôzne ďalšie lokality prakticky po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, situovanom v Indickom oceáne, približne 20 km na západ od pobrežia, resp. “perthskej” aglomerácie.

Fenomenálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po vyše 150 km cesty z Perthu na sever naďabíte na Namburg National Park s mysterióznymi vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km na sever od metropoly Západnej Austrálie sa rozkladá ďalší skvelý národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V pútavom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte príležitosť si zaplávať o zopár stoviek kilometrov na sever – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Nesmierne fotogenické pláže a magické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara naďabíte na očarujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, určite okúzli svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte i počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si doprajte v pieskovcovom Purnululu N.P. v Kimberley.

0

Add a Comment