VLetenky

Západná Austrália s British Airways od 668 EUR

Busselton Jetty
Busselton na juhozápade Western Australia (foto: Greg O’Beirne/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu nielen Západnej Austrálie možno využiť zaujímavý tarif spoločnosti British Airways v spolupráci s partnerským aerolíniami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do Perthu sú v predaji za 5599 KHD (alebo v prepočte cca 668 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 20. augusta do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 5. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) počas jesene 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 4. novembra a návrat zo západoaustrálskeho Perthu (PER) dňa 23. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Perth za 5599 HKD (04.11.-23.11.2015)

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie rastúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), Vás očakáva pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. Aj keď samotný Perth sa istotne radí medzi lákavé mestá, nemenej pútavé budú rôzne iné lokality prakticky po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, situovanom v Indickom oceáne, približne 20 km na západ od pobrežia, resp. širšej “perthskej” aglomerácie.

Fenomenálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po vyše 150 km cesty z Perthu na sever natrafíte na Namburg National Park s tajuplnými vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km na sever od metropoly Západnej Austrálie sa rozkladá ďalší úžasný národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V atraktívnom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte šancu si zaplávať o pár stoviek kilometrov na sever – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Neskutočne fotogenické pláže a magické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara naďabíte na očarujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, určite okúzli svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte i počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si doprajte v pieskovcovom Purnululu N.P. v Kimberley.

0