VLetenky

Zanzibar s Turkish Airlines od 439 EUR

Zanzibar
Pohodový oddych v Indickom oceáne na tropickom Zanzibare (foto: David Berkowitz/Flickr/CC BY 2.0)

Na skvelý východoafrický ostrov Zanzibar v obdivuhodnom Indickom oceáne možno zamieriť s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines (Star Alliance) s odletom z východoslovenských Košíc.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Zanzibar (súčasť Tanzánie) kúpite za 439 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 14. decembra 2016 do 10. apríla 2017 (s výnimkou odletov 20.12.-31.12.2016 a návratov 01.01.-10.01.2017), min. dobu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 26. decembra (či do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v polovici decembra 2016 a v čase od začiatku januára do polovice marca 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 14. decembra a návrat z tanzánskeho Zanzibaru (ZNZ) dňa 29. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Zanzibar za 439 EUR (14.12.-29.12.2016)
Košice – Zanzibar za 445 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Zanzibar a Tanzánia

V prípade, ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “poznačený” turistickým ruchom, skúste objaviť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Nádherná “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa radí k relatívne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a zároveň má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

Pokiaľ Vám bude v ostrovnej partii Tanzánie dlho, vydajte sa na nemenej príťažlivú pevninu. Pre milovníkov pešej a vysokohorskej turistiky bude istotne vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – položeného v blízkosti hranice so susednou Keňou (zhruba 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nevynechajte ani úžasný národný park Serengeti, ktorý sa spolu s juhoafrickým Kruger National Park zrejme zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel v oblasti svojej fantastickej fauny dokáže ponúknuť.

0