VLetenky

Zanzibar s Qatar Airways od 594 EUR

Zanzibar
Scenérie Indického oceánu tropického Zanzibaru (foto: Matthias Krämer/Wikimedia Commons/CC0)

Alternatívou k tarifom Flydubai na Zanzibar (z Bratislavy) či Turkish Airlines do Dar es Salaam (zo strednej Európy) môže byť ponuka najlepšej svetovej aerolínie (podľa Skytrax) – 5* spoločnosti Qatar Airways (z aliancie Oneworld) na tento famózny východoafrický ostrov pri odlete z Viedne.

Spiatočné letenky na tropické súostrovie Zanzibar v Indickom oceáne (súčasť Tanzánie) kúpite za 594 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v dobe 23.10.-09.12.2015, 12.01.-22.03.2016 a 16.04.-10.06.2016, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 25. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (s výnimkou uvedených období blackoutu).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. novembra a návrat z tanzánskeho Zanzibaru (ZNZ) dňa 17. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Dar es Salaam za 594 EUR (03.11.-17.11.2015)
Viedeň – Dar es Salaam za 603 EUR (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Viedeň – Dar es Salaam za 614 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Dar es Salaam za 622 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Dar es Salaam za 16636 CZK (rezervácia v ČJ)

Zanzibar a Tanzánia

V prípade, ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “poznačený” turistickým ruchom, skúste objaviť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Nádherná “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa radí k relatívne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a zároveň má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

Pokiaľ Vám bude v ostrovnej partii Tanzánie dlho, vyberte sa na nemenej príťažlivú pevninu. Pre milovníkov pešej a vysokohorskej turistiky bude istote vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – položeného v blízkosti hranice so susednou Keňou (zhruba 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nevynechajte ani úžasný národný park Serengeti, ktorý sa spolu s juhoafrickým Kruger National Park zrejme zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel v oblasti svojej fantastickej fauny dokáže ponúknuť.

0