VLetenky

Zanzibar s Qatar Airways od 509 EUR

Zanzibar
Príjemné scenérie Indického oceánu tropického súostrovia Zanzibar (foto: 123097/Pixabay/CC0)

Variantou k tarifom Flydubai na Zanzibar (z Bratislavy) môže byť ponuka najlepšej svetovej aerolinky – 5* spoločnosti Qatar Airways (z aliancie Oneworld) na tento znamenitý východoafrický ostrov z Viedne.

Spiatočné letenky na tropické súostrovie Zanzibar v Indickom oceáne (súčasť Tanzánie) kúpite za 509 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 27. novembra 2015 do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 14. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu máj a júna 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. mája a návrat z tanzánskeho Zanzibaru (ZNZ) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Zanzibar za 509 EUR (03.05.-17.05.2016)
Viedeň – Zanzibar za 516 EUR (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Viedeň – Zanzibar za 527 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Zanzibar za 533 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Zanzibar za 14167 CZK (rezervácia v ČJ)

Zanzibar a Tanzánia

V prípade, ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “postihnutý” turistickým ruchom, skúste odhaliť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Čarokrásna “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa zaraďuje k pomerne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a súčasne má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

Ak Vám bude v ostrovnej časti Tanzánie dlho, vydajte sa na nemenej pôvabnú pevninu. Pre milovníkov pešej a vysokohorskej turistiky bude určite vysneným cieľom vzhliadnuť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – situovaného v blízkosti hranice so susednou Keňou (približne 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Neobíďte ani skvelý národný park Serengeti, ktorý sa spolu s juhoafrickým Kruger National Park pravdepodobne radí k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fascinujúcej fauny dokáže ponúknuť.

0