VLetenky

Zanzibar s Flydubai od 473 EUR

Zanzibar
Pongwe Beach na východnom pobreží Zanzibaru (foto: Anton Zelenov/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou leteckej spoločnosti Flydubai máte príležitosť zavítať na famózny východoafrický ostrov Zanzibar aj v priebehu letných prázdnin (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky na tropické súostrovie Zanzibar v Indickom oceáne (súčasť Tanzánie) sú v predaji za 473 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v čase od 1. júna do 31. októbra 2016 a predaj do 14. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (vrátane obdobia letných prázdnin).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 22. júla a návrat z tanzánskeho Zanzibaru (ZNZ) dňa 5. augusta 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Zanzibar za 473 EUR (22.07.-05.08.2016)

Zanzibar a Tanzánia

V prípade, ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “poznačený” turistickým ruchom, skúste objaviť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Nádherná “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa radí k relatívne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a zároveň má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

Pokiaľ Vám bude v ostrovnej partii Tanzánie dlho, vyberte sa na nemenej príťažlivú pevninu. Pre milovníkov pešej a vysokohorskej turistiky bude istotne vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – položeného v blízkosti hranice so susednou Keňou (zhruba 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nevynechajte ani úžasný národný park Serengeti, ktorý sa spolu s juhoafrickým Kruger National Park zrejme zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel v oblasti svojej fantastickej fauny dokáže ponúknuť.

0