VLetenky

Zanzibar s Condor Airlines za 400 EUR

Zanzibar Beach
Pobrežie Indického oceánu na tropickom Zanzibare (foto: Giorgio Montersino/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak by ste sa radi vybrali v blízkej dobe na znamenité východoafrické súostrovie pod názvom Zanzibar v nádhernom Indickom oceáne, máte šancu využiť ponuku leteckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na tanzánsky Zanzibar sú k dispozícii za 400 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska (PRG) dňa 19. mája (štvrtok) a návratom z Zanzibaru (ZNZ) o 15 dní neskôr, t.j. dňa 3. júna 2016 (piatok) – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Praha – Zanzibar za 400 EUR (19.05.-03.06.2016 / manuálne zadanie)

Zanzibar a Tanzánia

V prípade, ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “postihnutý” turistickým ruchom, skúste “odhaliť” čaro susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Prekrásna “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa zaraďuje k pomerne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a súčasne má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

Ak Vám bude v ostrovnej časti Tanzánie dlho, vydajte sa na nemenej pôvabnú pevninu. Pre milovníkov pešej a vysokohorskej turistiky bude určite vysneným cieľom vzhliadnuť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – situovaného v blízkosti hranice so susednou Keňou (približne 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Neobíďte ani skvelý národný park Serengeti, ktorý sa spolu s juhoafrickým Kruger National Park pravdepodobne radí k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fascinujúcej fauny dokáže ponúknuť.

0