VLetenky

Zanzibar s Condor Airlines od 469 EUR

Zanzibar Beach
Plážové scenérie Indického oceánu tropického ostrova Zanzibar (foto: Roman Boed/Flickr/CC BY 2.0)

Ak by ste chceli stráviť začiatok jari na famóznom východoafrickom súostroví s názvom Zanzibar v prekrásnom Indickom oceáne, máte príležitosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky na znamenitý africký tropický Zanzibar (súčasť Tanzánie) sú k dispozícii za 479 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska (PRG) dňa 7. apríla (utorok) a návratom z tanzánskeho Zanzibaru (ZNZ) dňa 17. apríla 2015 (piatok) – ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmerných leteniek (za rovnakú cenu) môže byť odlet z pražského leteckého prístavu (PRG) dňa 7. apríla s návratom zo Zanzibaru (ZNZ) dňa 24. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Zanzibar za 469 EUR (07.04.-17.04.2015)

Zanzibar a Tanzánia

V prípade, ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “poznačený” turistickým ruchom, skúste “objaviť” krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Nádherná “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa radí k relatívne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a zároveň má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

Ak Vám bude v ostrovnej partii Tanzánie dlho, vyberte sa na nemenej príťažlivú pevninu. Pre milovníkov pešej a vysokohorskej turistiky bude istotne vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – položeného v blízkosti hranice so susednou Keňou (zhruba 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nevynechajte ani úžasný národný park Serengeti, ktorý sa spolu s juhoafrickým Kruger National Park zrejme patrí k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel v oblasti svojej fantastickej fauny dokáže ponúknuť.

0