VLetenky

Zanzibar s Condor Airlines od 450 EUR

Zanzibar
Nungwi Beach na severe tanzánskeho súostrovia Zanzibar (foto: hobbs_luton/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na východoafrický ostrov Zanzibar v Indickom oceáne máte šancu zamieriť (aj počas májových sviatkov) vďaka ponuke nemeckej aerolínie Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Zanzibar (súčasť Tanzánie) kúpite za 450 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 27. apríla (piatok) a návrat z tanzánskeho Zanzibaru (ZNZ) dňa 8. mája 2018 (utorok).

Rezervácia letenky:
Praha – Zanzibar za 450 EUR (27.04.-08.05.2018 / piatok večer – utorok ráno)

PRG-ZNZ

Zanzibar a Tanzánia

V prípade, ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš poznačený turistickým ruchom, skúste odhaliť čaro susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Prekrásna “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa zaraďuje k pomerne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a súčasne má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

Pokiaľ Vám bude v ostrovnej časti Tanzánie dlho, vydajte sa na nemenej pôvabnú pevninu. Pre milovníkov pešej a vysokohorskej turistiky bude určite vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaného v blízkosti hranice so susednou Keňou (približne 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Neobíďte ani skvelý národný park Serengeti, ktorý sa spolu s juhoafrickým Kruger National Park pravdepodobne radí k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel v oblasti svojej fascinujúcej fauny dokáže ponúknuť.

0