VLetenky

Zanzibar s Condor Airlines od 449 EUR

Zanzibar Beach
Skvelé plážové scenérie Indického oceánu tropického ostrova Zanzibar (foto: Roman Boed/Flickr)

Pokiaľ by ste chceli stráviť (aspoň časť) vianočných sviatkov na znamenitom východoafrickom súostroví pod názvom Zanzibar v nádhernom Indickom oceáne, máte šancu využiť vcelku atraktívnu (last minute) ponuku nemeckej leteckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky na famózny africký tropický Zanzibar (súčasť Tanzánie) sú k dispozícii za 449 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 9. decembra (utorok) a návratom z tanzánskeho Zanzibaru (ZNZ) o 17 dní neskôr, t.j. dňa 26. decembra 2014 (piatok) – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Praha – Zanzibar za 449 EUR (09.12.-26.12.2014)

Zanzibar a Tanzánia

V prípade, ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “postihnutý” turistickým ruchom, skúste “odhaliť” krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Prekrásna “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa zaraďuje k pomerne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a súčasne má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

Pokiaľ Vám bude v ostrovnej časti Tanzánie dlho, vyberte sa na nemenej pôvabnú pevninu. Pre milovníkov pešej a vysokohorskej turistiky bude určite vysneným cieľom vzhliadnuť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho svetaduielu Kilimandžáro (5895 m) – situovaného v blízkosti hranice so susednou Keňou (približne 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Neobíďte ani skvelý národný park Serengeti, ktorý spolu s juhoafrickým Kruger National Park pravdepodobne patrí k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti safari alebo svojej fascinujúcej fauny ponúka.

0