VLetenky

Zanzibar s Condor Airlines od 438 EUR

Mnemba Island
Tropický ostrovček Mnemba Island na severe súostrovia Zanzibar (foto: Matt Kieffer/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na tanzánsky Zanzibar v Indickom oceáne máte možnosť zamieriť s aktualizovanou (last minute) ponukou charterových letov na palube nemeckej aerolinky Condor a partnerov (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Zanzibar sú k dispozícii za 438 EUR s odletom z rakúskej Viedne (VIE) dňa 26. novembra a návratom z tanzánskeho Zanzibaru (ZNZ) dňa 25. decembra 2018 – (last minute) ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Zanzibar za 438 EUR (26.11.-25.12.2018)

VIE-ZNZ
Viedeň, Rakúsko – Zanzibar, Tanzánia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tanzánia

Pre fanúšikov pešej a vysokohorskej turistiky bude určite vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položeného v blízkosti hranice so susednou Keňou (asi 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nenechajte si ujsť ani skvelý národný park Serengeti, ktorý spolu s juhoafrickým Kruger National Park sa pravdepodobne zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fascinujúcej fauny dokáže ponúknuť.

Ak Vám bude v “pevninskej” časti Tanzánie dlho, vydajte sa do jej fantastickej ostrovnej partie, kde Vás čaká úžasný Zanzibar s prekrásnymi plážovými scenériami Indického oceánu. Pokiaľ by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš poznačený turistickým ruchom, skúste odhaliť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Nádherná “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa radí k pomerne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a súčasne má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

0