VLetenky

Zanzibar s Condor Airlines od 430 EUR

Zanzibar Beach
Idylické scenérie Indického oceánu tropického ostrova Zanzibar (foto: Roman Boed/Flickr/CC BY 2.0)

Ak by ste chceli stráviť začiatok jari na znamenitom východoafrickom súostroví pod názvom Zanzibar v nádhernom Indickom oceáne, máte šancu využiť ponuku leteckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na famózny africký tropický Zanzibar (súčasť Tanzánie) sú k dispozícii za 430 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska (PRG) dňa 7. apríla (utorok) a návratom z tanzánskeho Zanzibaru (ZNZ) dňa 24. apríla 2015 (piatok) – ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Praha – Zanzibar za 430 EUR (07.04.-24.04.2015)

Zanzibar a Tanzánia

V prípade, pokiaľ by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “postihnutý” turistickým ruchom, skúste “odhaliť” krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Čarokrásna “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa zaraďuje k pomerne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a súčasne má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

Ak Vám bude v ostrovnej časti Tanzánie dlho, vydajte sa na nemenej pôvabnú pevninu. Pre milovníkov pešej a vysokohorskej turistiky bude určite vysneným cieľom vzhliadnuť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – situovaného v blízkosti hranice so susednou Keňou (približne 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Neobíďte ani skvelý národný park Serengeti, ktorý sa spolu s juhoafrickým Kruger National Park pravdepodobne radí k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fascinujúcej fauny dokáže ponúknuť.

0