VLetenky

Zanzibar s Condor Airlines od 420 EUR

Zanzibar
Grandiózna Kendwa Beach na severe tanzánskeho ostrova Zanzibar (foto: Kyle Taylor/Flickr/CC BY 2.0)

Na východoafrické súostrovie Zanzibar v Indickom oceáne máte šancu zavítať (i počas májových sviatkov) pri využití ponuky nemeckej aerolinky Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Zanzibar (súčasť Tanzánie) sú v predaji za 420 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu apríla a mája 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 27. apríla (piatok) a návrat z tanzánskeho Zanzibaru (ZNZ) dňa 8. mája 2018 (utorok).

Rezervácia letenky:
Praha – Zanzibar za 420 EUR (27.04.-08.05.2018 / piatok večer – utorok ráno)

PRG-ZNZ

Zanzibar a Tanzánia

V prípade, ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš poznačený turistickým ruchom, skúste objaviť kúzlo susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Nádherná “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa radí k relatívne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a zároveň má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

Ak Vám bude v ostrovnej partii Tanzánie dlho, vyberte sa na nemenej príťažlivú pevninu. Pre milovníkov pešej a vysokohorskej turistiky bude istotne vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položeného v blízkosti hranice so susednou Keňou (zhruba 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nevynechajte ani úžasný národný park Serengeti, ktorý sa spolu s juhoafrickým Kruger National Park zrejme zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fantastickej fauny dokáže ponúknuť.

0