VLetenky

Zanzibar s Condor Airlines od 315 EUR

Mnemba Island
Tropický ostrovček Mnemba Island na severe Zanzibaru (foto: Koen Muurling/Flickr/CC BY 2.0)

Na tropické súostrovie Zanzibar v Indickom oceáne máte možnosť zavítať s (last minute) ponukou priamych charterových letov s aerolíniou Condor z Nemecka (a za príplatok aj s prestupom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety na Zanzibar sú k dispozícii za 315 EUR s odletom z nemeckého Frankrutu (FRA) dňa 8. novembra (štvrtok) a návratom z tanzánskeho Zanzibaru (ZNZ) o 8 dní neskôr, t.j. dňa 16. novembra 2018 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (za 460 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 6. decembra (štvrtok) a návrat zo Zanzibaru (ZNZ) o 22 dní neskôr, t.j. dňa 28. decembra 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Frankfurt – Zanzibar za 315 EUR (08.11.-16.11.2018 / štvrtok – piatok / priamy let)
Viedeň – Zanzibar za 460 EUR (06.12.-28.12.2018 / štvrtok – piatok / let s prestupom)

Pozn.: cena s odbavenou batožinou

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecký prískok do Frankfurtu (FRA) možno v globále použiť:
– Wizz Air z Budapešti
– Ryanair z Krakova
– Austrian Airlines z Viedne
– Lufthansa z Viedne (z Budapešti/z Krakova/z Prahy)

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z našich končín do Frankfurtu sa dá využiť:
– autobusové spojenie Flixbus (od 35 EUR z Bratislavy – i nočné spojenie / až na frankfurtské letisko)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutsche Bahn (od 29 EUR z Viedne/od 39 EUR z Bratislavy – i nočný vlak)
– železničnú dopravu ČD/Deutsche Bahn (od 494 CZK/19 EUR z Prahy)

VIE-ZNZ
Viedeň, Rakúsko – Zanzibar, Tanzánia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tanzánia

Pre priaznivcov pešej a vysokohorskej turistiky bude istotne vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaného v blízkosti hranice so susednou Keňou (asi 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nenechajte si ujsť ani úžasný národný park Serengeti, ktorý spolu s juhoafrickým Kruger National Park sa zrejme radí k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fantastickej fauny dokáže ponúknuť.

Ak Vám bude v “pevninskej” partii Tanzánie dlho, vyberte sa do jej fascinujúcej ostrovnej časti, kde Vás očakáva skvelý Zanzibar s nádhernými plážovými scenériami Indického oceánu. Pokiaľ by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “poznačený” turistickým ruchom, skúste objaviť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Prekrásna “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa zaraďuje k relatívne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a zároveň má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

0