VLetenky

Zakynthos s Wizz Air od 126 EUR

Navagio
Zátoka Navagio, poznávacie znamenie „Zante“ (foto: Jimzoun/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Príjemný grécky ostrov Zakynthos máte možnosť navštíviť aj v období letných prázdnin vďaka ponuke leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z maďarskej Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Zakynthos sa predávajú za 126 EUR / 39980 HUF s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 34180 HUF / 107 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca júna do konca augusta 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 21. júna s návratom zo “Zante” (ZTH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 28. júna 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 26. júla s návratom zo “Zante” (ZTH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 2. augusta 2018.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Zakynthos za 126 EUR bez WDC / 107 EUR s WDC (21.06.-28.06.2018)
Budapešť – Zakynthos za 131 EUR bez WDC / 112 EUR s WDC (26.07.-02.08.2018)

BUD-ZTH
Budapešť, Maďarsko – Zakynthos, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Zakynthos

Populárny Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a zároveň najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos vytvára takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Približne 20 km od Agios Nikolaos (s prekrásnymi plážami) v severnej časti, nájdete obľúbenú Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumnú sumu.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás čaká v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou docestujete do zhruba 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Určite neobíďte pôvabné plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej partii (v lokalite Anafonitria). K vcelku navštevovaným miestečkám sa zaraďujú i tzv. Modré jaskyne.

0