VLetenky

Zakynthos s Wizz Air od 114 EUR

Navagio
Fotogenická zátoka Navagio, poznávacie znamenie “Zante” (foto: Nataša Stuper/Flickr/CC BY 2.0)

Príjemný grécky ostrov Zakynthos máte príležitosť navštíviť na konci letných prázdnin pri využití ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z maďarskej Budapešti).

Spiatočné letenky na Zakynthos kúpite za 35980 HUF (alebo v prepočte cca 114 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 30180 HUF (asi 96 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým od konca augusta do polovice septembra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 25. augusta s návratom zo gréckeho “Zante” (ZTH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 1. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Zakynthos za 35980 HUF / 30180 HUF (25.08.-01.09.2016)

Zakynthos

Populárny Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a zároveň najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos vytvára takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Približne 20 km od Agios Nikolaos (s prekrásnymi plážami) v severnej časti, nájdete obľúbenú Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumnú sumu.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás čaká v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou docestujete do zhruba 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Určite neobíďte pôvabné plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej partii (v lokalite Anafonitria). K vcelku navštevovaným miestečkám sa zaraďujú i tzv. Modré jaskyne.

0