VLetenky

Zakynthos s Wizz Air od 113 EUR

Navagio
Nesmierne fotogenická zátoka Navagio, poznávacie znamenie Zante (foto: Vicsi Hélei/Pixabay/CC0)

Pohodový grécky ostrov Zakynthos máte šancu navštíviť v priebehu letných prázdnin pri využití ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z maďarskej Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Zakynthos sa dajú kúpiť za 113 EUR / 34980 HUF s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 29180 HUF / 94 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca júna do polovice augusta 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. augusta s návratom zo “Zante” (ZTH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 10. augusta 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Zakynthos za 113 EUR bez WDC / 94 EUR s WDC (03.08.-10.08.2017)

Zakynthos

Obľúbený Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a súčasne najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos tvorí taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Zhruba 20 km od Agios Nikolaos (s nádhernými plážami) v severnej partii, nájdete populárnu Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumnú sumu.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás očakáva v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou doputujete do približne 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Istotne nevynechajte príťažlivé plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej časti (v lokalite Anafonitria). K celkom navštevovaným miestečkám sa radia aj tzv. Modré jaskyne.

0