VLetenky

Zakynthos s Wizz Air od 100 EUR

Navagio Beach
Fotogenická zátoka Navagio, poznávacie znamenie “Zante” (foto: Live Zakynthos/Flickr/CC BY 2.0)

Príjemný grécky ostrov Zakynthos máte príležitosť navštíviť na začiatku letného obdobia pri využití ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky na Zakynthos sa predávajú za 30980 HUF (alebo v prepočte cca 100 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 24780 HUF (asi 80 EUR).

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 16. júna s návratom z gréckeho “Zante” (ZTH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 23. júna 2015.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších dostupných termínov v podobnom časovom období (t.j. na začiatku leta) Vám bude k dispozícii za relatívne väčší príplatok.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Zakynthos za 30980 HUF / 24780 HUF (16.06.-23.06.2015)

Zakynthos

Populárny Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a zároveň najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos vytvára takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Približne 20 km od Agios Nikolaos (s prekrásnymi plážami) v severnej časti, nájdete obľúbenú Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumné “dukáty”.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás čaká v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou docestujete do zhruba 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Určite nevynechajte pôvabné plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej partii (v lokalite Anafonitria). K vcelku navštevovaným miestečkám sa zaraďujú aj tzv. Modré jaskyne.

0