VLetenky

Zakynthos s Travel Service od 90 EUR

Navagio
Zátoka Navagio, poznávacie znamenie „Zante“ (foto: Jimzoun/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na grécke stredomorské súostrovie Zakynthos máte možnosť zavítať pri využití last minute ponuky charterových leteniek na krídlach spoločnosti Travel Service (s odletom z Katovíc).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropický Zakynthos sú k dispozícii za 385 PLN / 90 EUR s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 4. mája a návratom z gréckeho “Zante” (ZTH) dňa 11. mája 2018 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Zakynthos (za 387 PLN / 91 EUR) môže byť odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 4. mája a návrat z gréckeho „Zante“ (ZTH) dňa 18. mája 2018.

Rezervácia leteniek:
Katovice – Zakynthos za 385 PLN / 90 EUR (04.05.-11.05.2018 / piatok – piatok)
Katovice – Zakynthos za 387 PLN / 91 EUR (04.05.-18.05.2018 / piatok – piatok)

KTW-ZTH
Katovice, Poľsko – Zakynthos, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Zakynthos

Obľúbený Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a súčasne najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos tvorí taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Zhruba 20 km od Agios Nikolaos (s prekrásnymi plážami) v severnej partii, nájdete populárnu Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumnú sumu.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás očakáva v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou doputujete do približne 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Istotne nevynechajte pôvabné plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej časti (v lokalite Anafonitria). K celkom navštevovaným miestečkám patria i tzv. Modré jaskyne.

0