VLetenky

Zakynthos s Travel Service od 61 EUR

Navagio
Zátoka Navagio, poznávacie znamenie „Zante“ (foto: MariaV27/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na grécke subtropické súostrovie Zakynthos máte príležitosť zamieriť vďaka last minute ponuke charterových leteniek na palube spoločnosti Travel Service (aj) pri odlete z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na stredomorský Zakynthos sú k dispozícii za 1590 CZK (alebo v prepočte cca 61 EUR) s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika (BTS) dňa 8. júla (nedeľa) a návratom z gréckeho “Zante” (ZTH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 15. júla 2018 (nedeľa) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 15. júla (nedeľa) a návrat z gréckeho „Zante“ (ZTH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 22. júla 2018 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Zakynthos za 1590 CZK / 61 EUR (08.07.-15.07.2018 / nedeľa – nedeľa)
Bratislava – Zakynthos za 1590 CZK / 61 EUR (15.07.-22.07.2018 / nedeľa – nedeľa)

BTS-ZTH
Bratislava, Slovensko – Zakynthos, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Zakynthos

Populárny Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a zároveň najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos vytvára takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Približne 20 km od Agios Nikolaos (s nádhernými plážami) v severnej časti, nájdete obľúbenú Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumnú sumu.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás čaká v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou docestujete do zhruba 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Určite neobíďte príťažlivé plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej partii (v lokalite Anafonitria). K vcelku navštevovaným miestečkám patria aj tzv. Modré jaskyne.

0