VLetenky

Zakynthos s Niki od 148 EUR

Navagio
Fotogenická zátoka Navagio, poznávacie znamenie “Zante” (foto: Sergejs Gubarevs/Pixabay/CC0)

Nielen za mimoriadnym prírodným bohatstvom, pohodovým Iónskym morom či aktívnym oddychom možno využiť ponuku charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin na fenomenálne grécke súostrovie Zakynthos (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky na Zakynthos sú k dispozícii za 148 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 23. mája a návratom z gréckeho Zakynthosu o 7 dní neskôr, t.j. (ZTH) dňa 30. mája 2016 – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Zakynthos za 148 EUR (23.05.-30.05.2016)

Zakynthos

Populárny Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a zároveň najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos vytvára takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Približne 20 km od Agios Nikolaos (s prekrásnymi plážami) v severnej časti, nájdete obľúbenú Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumnú sumu.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás čaká v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou docestujete do zhruba 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Určite neobíďte pôvabné plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej partii (v lokalite Anafonitria). K vcelku navštevovaným miestečkám sa zaraďujú aj tzv. Modré jaskyne.

0