VLetenky

Zakynthos s Austrian Airlines za 99 EUR

Navagio
Neodmysliteľný symbol “Zante” v podobe zátoky Navagio (foto: Redfox1980/Pixabay/CC0)

Na grécke stredomorské súostrovie Zakynthos máte možnosť zavítať vďaka ponuke priamych charterových letov na krídlach spoločnosti Austrian Airlines z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropický Zakynthos sú k dispozícii za 99 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 4. septembra a návratom z gréckeho “Zante” (ZTH) dňa 11. septembra 2018 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Zakynthos môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. septembra a návrat z gréckeho “Zante” (ZTH) dňa 18. septembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Zakynthos za 99 EUR (04.09.-11.09.2018)
Viedeň – Zakynthos za 99 EUR (11.09.-18.09.2018)
Pozn.: Priame lety s odbavenou batožinou

VIE-ZTH
Viedeň, Rakúsko – Zakynthos, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Zakynthos

Obľúbený Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a súčasne najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos tvorí taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Zhruba 20 km od Agios Nikolaos (s prekrásnymi plážami) v severnej partii, nájdete populárnu Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumný peniaz.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás očakáva v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou doputujete do približne 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Istotne nevynechajte pôvabné plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej časti (v lokalite Anafonitria). K celkom navštevovaným miestečkám patria i tzv. Modré jaskyne.

0