VLetenky

Zakynthos s Austrian Airlines za 89 EUR

Navagio
Nesmierne fotogenická zátoka Navagio, poznávacie znamenie “Zante” (foto: Stocka/Pixabay/CC0)

Nielen za “predĺženým letom”, výnimočným prírodným bohatstvom, príjemným Iónskym morom či aktívnym oddychom možno využiť last minute ponuku charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Austrian Airlines na geniálne grécke súostrovie Zakynthos (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Zakynthos sú k dispozícii za 89 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 2. októbra (piatok) a návratom z gréckeho Zakynthosu o 7 dní neskôr, t.j. (ZTH) dňa 9. októbra 2015 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Zakynthos za 89 EUR (02.10.-09.10.2015)

Zakynthos

Obľúbený Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a súčasne najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos tvorí taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Zhruba 20 km od Agios Nikolaos (s nádhernými plážami) v severnej partii, nájdete populárnu Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumný peniaz.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás očakáva v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou doputujete do približne 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Istotne nevynechajte príťažlivé plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej časti (v lokalite Anafonitria). K celkom navštevovaným miestečkám sa radia i tzv. Modré jaskyne.

0