VLetenky

Zakynthos s Austrian Airlines od 60 EUR

Navagio
Neodmysliteľný symbol “Zante” vo forme zátoky Navagio (foto: Máté Markovics/Pixabay/CC0)

Na grécke subtropické súostrovie Zakynthos máte možnosť zamieriť s ponukou priamych charterových letov na palube spoločnosti Austrian Airlines z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na stredomorský Zakynthos sú k dispozícii za 60 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 31. júla a návratom z gréckeho “Zante” (ZTH) dňa 7. augusta 2018 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Zakynthos môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. júla a návrat z gréckeho “Zante” (ZTH) dňa 7. augusta 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Zakynthos za 60 EUR (31.07.-07.08.2018)

Viedeň – Zakynthos za 60 EUR (27.07.-07.08.2018)
Viedeň – Zakynthos za 60 EUR (27.07.-31.07.2018)

Pozn.: Priame lety s odbavenou batožinou

VIE-ZTH
Viedeň, Rakúsko – Zakynthos, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Zakynthos

Populárny Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a zároveň najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos vytvára takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Približne 20 km od Agios Nikolaos (s nádhernými plážami) v severnej časti, nájdete obľúbenú Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumnú sumu.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás čaká v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou docestujete do zhruba 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Určite neobíďte príťažlivé plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej partii (v lokalite Anafonitria). K vcelku navštevovaným miestečkám patria aj tzv. Modré jaskyne.

0