VLetenky

Zakynthos s Austrian Airlines od 141 EUR

Navagio
Fotogenická zátoka Navagio, poznávacie znamenie “Zante” (foto: Julius Silver/Pixabay/CC0)

Na grécke subtropické súostrovie Zakynthos máte šancu využiť ponuku charterových leteniek na krídlach spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na stredomorský Zakynthos sú k dispozícii za 141 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 29. mája a návratom z gréckeho “Zante” (ZTH) dňa 1. júna 2018 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Zakynthos (za 151 EUR) môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. mája a návrat z gréckeho “Zante” (ZTH) dňa 5. júna 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Zakynthos za 141 EUR (29.05.-01.06.2018)
Viedeň – Zakynthos za 151 EUR (29.05.-05.06.2018)

VIE-ZTH
Viedeň, Rakúsko – Zakynthos, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Zakynthos

Obľúbený Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a súčasne najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos tvorí taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Zhruba 20 km od Agios Nikolaos (s prekrásnymi plážami) v severnej partii, nájdete populárnu Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumnú sumu.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás očakáva v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou doputujete do približne 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Istotne neobíďte pôvabné plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej časti (v lokalite Anafonitria). K celkom navštevovaným miestečkám patria i tzv. Modré jaskyne.

0