VLetenky

Zakynthos s Austrian Airlines od 131 EUR

Navagio
Poznávacie znamenie “Zante” v podobe zátoky Navagio (foto: Viaggio Routard/Flickr/CC BY 2.0)

Na grécke stredomorské súostrovie Zakynthos máte možnosť zamieriť pri využití (aktualizovanej) ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropický Zakynthos sú k dispozícii za 131 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 29. mája a návratom z gréckeho “Zante” (ZTH) dňa 5. júna 2018 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Zakynthos môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. mája a návrat z gréckeho “Zante” (ZTH) dňa 1. júna 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Zakynthos za 131 EUR (29.05.-05.06.2018)
Viedeň – Zakynthos za 131 EUR (29.05.-01.06.2018)

VIE-ZTH
Viedeň, Rakúsko – Zakynthos, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Zakynthos

Populárny Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a zároveň najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos vytvára takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Približne 20 km od Agios Nikolaos (s nádhernými plážami) v severnej časti, nájdete obľúbenú Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumnú sumu.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás čaká v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou docestujete do zhruba 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Určite nevynechajte príťažlivé plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej partii (v lokalite Anafonitria). K vcelku navštevovaným miestečkám patria aj tzv. Modré jaskyne.

0