VLetenky

Zakynthos s Austrian Airlines od 119 EUR

Navagio
Zátoka Navagio symbolizujúca “Zante” (foto: NatureWallpaper/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Nielen za pohodovým počasím, výnimočným prírodným bohatstvom, príjemným Iónskym morom či aktívnym oddychom máte možnosť využiť (last minute) ponuku charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Austrian Airlines na geniálne grécke súostrovie Zakynthos (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na subtropický Zakynthos sú k dispozícii za 119 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 9. augusta a návrat z gréckeho Zakynthosu o 7 dní neskôr, t.j. (ZTH) dňa 16. augusta 2016 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky (za rovnakú sumu) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 30. augusta a návrat z gréckeho Zakynthosu (ZTH) dňa 6. septembra 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Zakynthos za 119 EUR (09.08.-16.08.2016)
Viedeň – Zakynthos za 119 EUR (30.08.-06.09.2016)

Zakynthos

Obľúbený Zakynthos (Zakinthos/Zante) má status tretieho najrozľahlejšieho a súčasne najjužnejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Zakynthos tvorí taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov. Zhruba 20 km od Agios Nikolaos (s nádhernými plážami) v severnej partii, nájdete populárnu Kefalóniu, kam sa doplavíte pohodlným trajektom za rozumný peniaz.

Rovnomenné hlavné mesto “Zante” Vás očakáva v oblasti juhovýchodného pobrežia. Odtiaľto naopak lodnou dopravou doputujete do približne 20 km vzdialeného prístavu Kyllini na Peloponéze. Istotne neobíďte príťažlivé plážové scenérie v okolí Laganas na juhu. Návšteva súostrovia by asi nebola úplná bez poznávacieho znamenia Zakynthosu, fotogenickej zátoky Navagio v severozápadnej časti (v lokalite Anafonitria). K celkom navštevovaným miestečkám sa radia i tzv. Modré jaskyne.

0