VLetenky

Z Bratislavy do Viedne s Niki od 38 EUR one way

Schönbrunn
Pohodový viedenský zámok Schönbrunn s príjemnými záhradami (foto: jay8085/Flickr/CC BY 2.0)

Predovšetkým leteckých entuziastov (nielen spoza oboch brehov hraničnej rieky Moravy) nepochybne upúta atraktívna príležitosť využiť najkratší európsky medzinárodný komerčný let v rámci budúceho pravidelného spojenia bratislavského letiska M.R. Štefánika (BTS) s viedenským leteckým prístavom (VIE) pod taktovkou spoločnosti Niki/Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld, ktoré by malo slúžiť najmä ako “feeder” z BTS na linky Niki z Viedne (resp. na presun lietadiel aerolínie v rámci plánovaných spojení BTS a VIE s belgickým vzdušným prístavom v Bruseli).

Jednosmerné letenky na “vyhliadkovom lete” zo slovenskej metropoly (BTS) do rakúskej Viedne (VIE) sa dajú kúpiť za 38 EUR. O niečo viac Vás vyjdú “jednosmerky” opačným smerom, t.j. na trase z Viedne do Bratislavy (od 45 EUR). Za spiatočnú letenku z bratislavského letiska na “Schwechat” (BTS-VIE) zaplatíte 83 EUR, kým ceny “obojsmeriek” opačným smerom (VIE-BTS) začínajú na 78 EUR.

Príklad rezervácie jednosmernej letenky nech bude napr. odlet z bratislavského letiska (BTS) do rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. apríla 2015 (t.j. “veľkonočný piatok”).

Rezervácia (jednosmernej) letenky:
Bratislava – Viedeň za 37 EUR (03.04.2015)
Bratislava – Viedeň za 48 EUR (rezervácia v SJ)
Bratislava – Viedeň za 1199 CZK (rezervácia v ČJ)

Nová linka Niki z bratislavského letiska do Viedne

Priame spojenie z Bratislavy (BTS) do Viedne (VIE) bude v prevádzke na palube Embraeuru E190 leteckej spoločnosti Niki (HG) od 1. apríla 2015 so šiestimi týždennými frekvenciami.

Letový poriadok (od 01.04.2015)
BTS-VIE HG8997 10:25-10:50 (12345–)
BTS-VIE HG8997 08:15-08:35 (—–6-)

VIE-BTS HG8996 17:50-18:15 (12345-7)

Najkratšia európska medzinárodná letecká linka (v oblasti pravidelnej komerčnej osobnej dopravy)

Z uvedeného letového poriadku vyplýva, že letecká vzdialenosť z bratislavského leteckého prístavu (BTS) na viedenské letisko (VIE) v dĺžke 30 míľ (asi 48 km) bude prekonaná počas 25 minút, čím by sa táto trasa stala oficiálne najkratšou európskou medzinárodnou leteckou linkou v rámci pravidelnej osobnej komerčnej dopravy. Len pre úplnosť dodáme, že vo svetovom merítku podobný status či prvenstvo (rovnako v pravidelnej osobnej komerčnej leteckej doprave) drží britská vnútroštátna linka v podaní škótskej aerolínie Loganair (LM) ako “Islands Hop” na lete LM353 na Orknejoch z Papa Westray (PPW) do Westray (WRY) – v dĺžke 2,8 km v trvaní necelé dve minúty.

Pozitíva pre našincov

Našim cestovateľom sa tak ponúka možnosť absolvovať “check-in” (v slovensky hovoriacom prostredí vrátane odbavenia batožiny do konečného cestovateľského cieľa) už v Bratislave a pri krátkych prestupových časoch na”Schwechate” by podľa oficiálnej tlačovej správy bolo možné letieť na obľúbené grécke stredomorské ostrovy či do Abú Dhabí (AUH) v Spojených arabských emirátoch (avizované spojenia však zatiaľ nefigurujú v rezervačných systémoch). V prípade úspechu zrejme nemožno vylúčiť ani ďalšie codeshare lety v rámci Etihad Airways Group či leteckej aliancie Oneworld, ktoré boli naznačované aj ako pokračovanie linky Niki/Air Berlin Bratislava-Brusel do celého sveta.

0