VLetenky

Washington s WOW Air od 239 EUR

Capitol
Neskutočne príťažlivé alegorické zákutia washingtonského Capitolu (foto: tpsdave/Pixabay/CC0)

Nielen východ “Štátov” v širšom okolí impresívneho Washingtonu (D.C.) máte šancu vzhliadnuť (v jesennom období) zásluhou islandskej leteckej spoločnosti WOW Air (s odletom z Európy).

Do amerického hlavného mesta sa dopravíte za 239 EUR pri nákupe doch samostatných jednosmerných leteniek na trase z írskeho Dublinu do Washingtonu (1. one-way letenka za 140 EUR) a z Washingtonu do francúzskeho Paríža (2. one-way letenka za 99 EUR).

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas novembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie leteniek do metropoly Spojených štátov nech bude napr. odlet z Dublinu (DUB) dňa 6. novembra s návratom z Baltimore/Washington (BWI) do Paríža (PAR) dňa 11. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Dublin – Washington (Baltimore) za 140 EUR (06.11.2015 / 1. jednosmerná letenka)
Washington (Baltimore) – Paríž za 99 EUR (11.11.2015 / 2. jednosmerná letenka)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte možnosť vo všeobecnosti zrealizovať priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecký prískok do/z Paríža

Do francúzskeho hlavného mesta letecky low costovo docestujete Ryanair-om na letisko Paríž-Beauvais (BVA) z Budapešti, z Krakova alebo z Bratislavy. Pre cestovateľov zo severného Slovenska poslúži takisto ako výhodná alternatíva Wizz Air z Katovíc (do toho istého leteckého prístavu).

Ako ďalšie varianty prichádzajú do úvahy letecké spojenia priamo na najväčšie parížske letisko Paríž-Charles de Gaulle (CDG), t.j. Easy Jet z Budapešti (a z Krakova) alebo prípadne Niki/Air Berlin z Viedne. Na Paríž-Orly (ORY) docestujete s Transaviou z Budapešti a z Prahy.

Nízkonákladová doprava po (východe) USA

Na trase medzi nikdy neutíchajúcim New Yorkom a trochu kľudnejším Washingtonom, ale aj ostatnými veľkomestami najmä vo východnej časti Spojených štátov amerických, bude najekonomickejšou voľbou dopravy zrejme low costová autobusová spoločnosť Megabus (ceny cestovných lístkov pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu začínajú na 1 USD).

0