VLetenky

Východné Turecko s Pegasus Airlines od 187 EUR

Východné Turecko
Neskutočne fotogenické prírodné scenérie pri Doğubeyazit (foto: Sarah Murray/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak by ste sa chceli zavítať do východotureckého regiónu pod grandióznou horou Ararat, mohla by sa Vám hodiť ponuka leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do východotureckého mesta Van sú v predaji za 187 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä na konci marca 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do východného Turecka nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 21. marca s návratom z Vanu (VAN) dňa 28. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Van za 187 EUR (21.03.-28.03.2015)

Východné Turecko

Impresívny 370-tisícový Van (1730 m) Vás čaká na východných brehoch rovnomenného jazera v juhovýchodnom kúte Turecka. Kedysi bol hlavným mestom pôsobivého starovekého kráľovstva Urartu. Ak sa poberiete z Vanu smerom na severovýchod, ocitnete sa v meste Doğubeyazit (1625 m) pod biblickým Araratom (a v pomernej blízkosti od iránskej hranice).

Magický Ararat

Preslávený Ararat alias Ağri Daği (5137 m), najvyšší vrch Turecka, sa v globále považuje za relatívne dobre dostupnú päťtisícovku. I keď samotný výstup sa neradí k fyzicky či technicky náročným, predsa len sú potrebné isté skúsenosti s vysokohorskou turistikou (resp. s pohybom po ľadovci, ktorý tvorí posledných 400 výškových metrov). Obľúbená trasa z Doğubeyazit na hlavný vrchol Araratu a späť zvyčajne trvá 4 dni, dostatočná časová rezerva predovšetkým z aklimatizačných dôvodov však nezaškodí (a takisto netreba zabúdať ani na potrebné povolenie na výstup).

0