VLetenky

Vietnam s Turkish Airlines od 458 EUR

Ninh Binh
Severovietnamská oblasť Trang An pri meste Ninh Binh (foto: harmony-hiro/Flickr/CC BY 2.0)

Famózny Vietnam má čo ponúknuť v každom čase a k jeho návšteve vábi ponuka najlepšej európskej leteckej spoločnosti (podľa Skytrax) – Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do vietnamského hlavného mesta Hanoj (Hanoi) sa dajú kúpiť za 458 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 27. júna 2016, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v období od konca júna do konca októbra 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Vietnamu nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 29. júna a návrat z vietnamského Ho Chi Minh City (SGN) dňa 13. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Hanoj za 458 EUR (29.06.-13.07.2016)
Praha – Hanoj za 481 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Hanoj za 12755 CZK (rezervácia v ČJ)

Vietnam

Znamenitý 90-miliónový Vietnam Vás očakáva v regióne Indočíny na území s veľkosťou viac ako 331 tisíc km², čo predstavuje skoro trikrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Kambodžou a Laosom, severnú hranicu si delí s Čínou, východ vytvárajú brehy Juhočínskeho mora a juh obmývajú vody Thajského zálivu (s celkovou dĺžkou pobrežia do 3500 km).

Južná časť Vietnamu

Rušné 7,5-miliónové Ho Chi Minh City, administratívno-politické centrum vietnamského juhu, bolo v minulosti nazývané Saigon (do roku 1976). Na juhu tohto impresívneho štátu v juhovýchodnej Ázii natrafíte na pohodové pláže Juhočínskeho mora v Nha Trang či Phan Thiet. Prekvapia i príjemné tropické ostrovy Con Dao a Phu Quoc na úplnom juhu Vietnamu.

Vietnamský sever

Pulzujúci 6,5-miliónový Hanoj, hlavné mesto Vietnamu, Vás čaká v severnej partii krajiny. Určite si doprajte výlet do oblasti pomerne neveľmi vzdialeného prístavného mesta Hai Phong. Tu nájdete fascinujúci krasový región Ha Long Bay, tvorený z takmer 2000 ostrovčekov, z ktorých väčšina vystupuje ostro z morskej hladiny vo forme bizarných vápencových brál. Smerom na juh od Hanoja naďabíte na pozoruhodný Vinh s celkom impresívnymi plážovými scenériami.

0