VLetenky

Vietnam s Turkish Airlines od 416 EUR

Ha Long Bay
Fascinujúci vietnamský krasový región Ha Long Bay na severe (foto: Larry W. Lo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Znamenitý Vietnam má čo ponúknuť v každej dobe a k jeho návšteve zvádza ponuka najlepšej európskej leteckej spoločnosti (podľa Skytrax) – Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do Ho Chi Minh City kúpite za 416 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. februára do 17. decembra 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä (s odletmi) na konci augusta 2015 a počas budúceho zimného letového poriadku (t.j. od novembra 2015).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Vietnamu nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 25. augusta a návrat z vietnamského Ho Chi Minh City (SGN) dňa 10. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Ho Chi Minh City za 416 EUR (25.08.-10.09.2015)
Praha – Ho Chi Minh City za 425 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Ho Chi Minh City za 426 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Ho Chi Minh City za 429 EUR (rezervácia v NJ)

Vietnam

Famózny 90-miliónový Vietnam Vás čaká v regióne Indočíny na území s veľkosťou vyše 331 tisíc km², čo predstavuje takmer trikrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Kambodžou a Laosom, severnú hranicu zdieľa s Čínou, východ tvoria brehy Juhočínskeho mora a juh obmývajú vody Thajského zálivu (s celkovou dĺžkou pobrežia do 3500 km).

Južná partia Vietnamu

Pulzujúce 7,5-miliónové Ho Chi Minh City, administratívno-politické centrum vietnamského juhu, bolo v minulosti nazývané Saigon (do roku 1976). Na juhu tohto pôsobivého štátu v juhovýchodnej Ázii naďabíte na príjemné pláže Juhočínskeho mora v Nha Trang či Phan Thiet. Prekvapia aj pohodové tropické ostrovy Con Dao a Phu Quoc na úplnom juhu Vietnamu.

Vietnamský sever

Rušný 6,5-miliónový Hanoj, hlavné mesto Vietnamu, Vás očakáva v severnej časti krajiny. Istotne si dožičte výlet do oblasti relatívne neveľmi vzdialeného prístavného mesta Hai Phong. Tu nájdete fantastický krasový región Ha Long Bay, vytvorený zo skoro 2000 ostrovčekov, z ktorých väčšina vystupuje ostro z morskej hladiny vo forme bizarných vápencových brál. Smerom na juh od Hanoja natrafíte na pozoruhodný Vinh s vcelku pôsobivými plážovými scenériami.

0