VLetenky

Vietnam s Qatar Airways od 542 EUR

Da Nang
Sugestívna nočná panoráma vietnamského veľkomesta Da Nang (foto: Free-Photos/Pixabay/CC0)

Ázijský Vietnam má čo ponúknuť v každom ročnom období a k jeho návšteve láka ponuka leteckej spoločnosti Qatar Airways z aliancie Oneworld (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Da Nang (Danang) v centrálnom Vietname sa predávajú za 542 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 21. februára do 30. septembra 2019, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 28. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť leteniek:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Vietnamu môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 19. marca a návrat z vietnamského Da Nang (DAD) dňa 2. apríla 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Da Nang za 542 EUR (19.03.-02.04.2019)

PRG-DAD
Praha, Česko – Da Nang, Vietnam (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Vietnam

Famózny 90-miliónový Vietnam Vás čaká v regióne Indočíny na území s veľkosťou vyše 331 tisíc km², čo predstavuje takmer trikrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Kambodžou a Laosom, severnú hranicu zdieľa s Čínou, východ tvoria brehy Juhočínskeho mora a juh obmývajú vody Thajského zálivu (s celkovou dĺžkou pobrežia do 3500 km).

Južná partia Vietnamu

Pulzujúce 7,5-miliónové Ho Chi Minh City, administratívno-politické centrum vietnamského juhu, bolo v minulosti nazývané Saigon (do roku 1976). Na juhu tohto pôsobivého štátu v juhovýchodnej Ázii naďabíte na príjemné pláže Juhočínskeho mora v Nha Trang či Phan Thiet. Prekvapia i pohodové tropické ostrovy Con Dao a Phu Quoc na úplnom juhu Vietnamu.

Vietnamský sever

Rušný 6,5-miliónový Hanoj, hlavné mesto Vietnamu, Vás očakáva v severnej časti krajiny. Istotne si dožičte výlet do oblasti pomerne neveľmi vzdialeného prístavného mesta Hai Phong. Tu nájdete fantastický krasový región Ha Long Bay, vytvorený z temer 2000 ostrovčekov, z ktorých väčšina vystupuje ostro z morskej hladiny vo forme bizarných vápencových brál. Smerom na juh od Hanoja natrafíte na pozoruhodný Vinh s celkom impresívnymi plážovými scenériami.

0