VLetenky

Vietnam s Qatar Airways od 489 EUR

Mũi Né
Plážové scenérie juhovietnamského Mũi Né (foto: Martin Fisch@marfis75 /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Famózny Vietnam má čo ponúknuť v každom období a k jeho návšteve vábi ponuka päťhviezdičkovej spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Ho Chi Minh City v južnom Vietname sa predávajú za 489 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v čase od 21. septembra do 7. decembra 2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 27. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. s odletmi od konca septembra do začiatku decembra 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Vietnamu nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 28. októbra a návrat z Ho Chi Minh City (SGN) dňa 11. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ho Chi Minh City za 489 EUR (28.10.-11.11.2015)
Budapešť – Ho Chi Minh City za 155100 HUF (rezervácia v AJ/na webe dopravcu)
Budapešť – Ho Chi Minh City za 508 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Ho Chi Minh City za 513 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Ho Chi Minh City za 13644 CZK (rezervácia v ČJ)

Vietnam

Znamenitý 90-miliónový Vietnam Vás očakáva v regióne Indočíny na území s veľkosťou viac ako 331 tisíc km², čo predstavuje skoro trikrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Kambodžou a Laosom, severnú hranicu si delí s Čínou, východ vytvárajú brehy Juhočínskeho mora a juh obmývajú vody Thajského zálivu (s celkovou dĺžkou pobrežia do 3500 km).

Južná časť Vietnamu

Rušné 7,5-miliónové Ho Chi Minh City, administratívno-politické centrum vietnamského juhu, bolo v minulosti nazývané Saigon (do roku 1976). Na juhu tohto impresívneho štátu v juhovýchodnej Ázii natrafíte na pohodové pláže Juhočínskeho mora v Nha Trang či Phan Thiet. Prekvapia i príjemné tropické ostrovy Con Dao a Phu Quoc na úplnom juhu Vietnamu.

Vietnamský sever

Pulzujúci 6,5-miliónový Hanoj, hlavné mesto Vietnamu, Vás čaká v severnej partii krajiny. Určite si doprajte výlet do oblasti relatívne neveľmi vzdialeného prístavného mesta Hai Phong. Tu nájdete fascinujúci krasový región Ha Long Bay, tvorený z takmer 2000 ostrovčekov, z ktorých väčšina vystupuje ostro z morskej hladiny vo forme bizarných vápencových brál. Smerom na juh od Hanoja narazíte na pozoruhodný Vinh s vcelku pôsobivými plážovými scenériami.

0