VLetenky

Vietnam s Qatar Airways od 470 EUR

Nha Trang
Neskutočne fotogenické plážové scenérie v meste Nha Trang (foto: J White/Flickr/CC BY 2.0)

Grandiózny Vietnam má čo ponúknuť v každom období a k jeho návšteve láka tarif päťhviezdičkovej spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do Ho Chi Minh City v južnom Vietname sa predávajú za 470 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 15. januára do 30. apríla 2016 (s výnimkou blackoutu 01.02.-08.02.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 6. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v priebehu marca a apríla 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Vietnamu nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. marca a návrat z Ho Chi Minh City (SGN) do Viedne (VIE) dňa 16. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ho Chi Minh City – Viedeň za 470 EUR (02.03.-16.03.2016)
Budapešť – Ho Chi Minh City – Viedeň za 478 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Ho Chi Minh City – Viedeň za 494 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Ho Chi Minh City – Viedeň za 13138 CZK (rezervácia v ČJ)

Vietnam

Famózny 90-miliónový Vietnam Vás čaká v regióne Indočíny na území s veľkosťou vyše 331 tisíc km², čo predstavuje takmer trikrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Kambodžou a Laosom, severnú hranicu zdiaľa s Čínou, východ tvoria brehy Juhočínskeho mora a juh obmývajú vody Thajského zálivu (s celkovou dĺžkou pobrežia do 3500 km).

Južná partia Vietnamu

Pulzujúce 7,5-miliónové Ho Chi Minh City, administratívno-politické centrum vietnamského juhu, bolo v minulosti nazývané Saigon (do roku 1976). Na juhu tohto pôsobivého štátu v juhovýchodnej Ázii naďabíte na príjemné pláže Juhočínskeho mora v Nha Trang či Phan Thiet. Prekvapia aj pohodové tropické ostrovy Con Dao a Phu Quoc na úplnom juhu Vietnamu.

Vietnamský sever

Rušný 6,5-miliónový Hanoj, hlavné mesto Vietnamu, Vás očakáva v severnej časti krajiny. Istotne si dožičte výlet do oblasti pomerne neveľmi vzdialeného prístavného mesta Hai Phong. Tu nájdete fantastický krasový región Ha Long Bay, vytvorený zo skoro 2000 ostrovčekov, z ktorých väčšina vystupuje ostro z morskej hladiny vo forme bizarných vápencových brál. Smerom na juh od Hanoja natrafíte na pozoruhodný Vinh s celkom impresívnymi plážovými scenériami.

0